Motocyklem z Kęt na Słowacje i z powrotem.

Doskonała trasa widokowa do pokonania motocyklem w jeden dzień. Piękne górzyste krajobrazy, umiarkowany ruch samochodowy, dające frajdę liczne zakręty i niezłe asfalty.
W trakcie podróży natrafimy na wiele miejsc, w których warto się zatrzymać by podziwiać widoki, mnóstwo atrakcji turystycznych Beskidu Żywieckiego oraz sporo zajazdów i restauracji.

Jazdę zaczynamy wzdłuż kaskady rzeki Soły i jej trzech zopór, mijając po drodze jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie oraz górę Żar (761m n.p.m.) znaną ze szkoły szybowcowej jak i wspaniałych warunków do uprawiania paralotniarstwa. Następnie odbijamy w wyższe partie gór i okolice między Żywcem, a Suchą Beskidzką kierując się do podnóża Babiej Góry (1725m n.p.m.). W czasie dobrej pogody mamy możliwość dostrzerzenia rozciągającej się w oddali panoramy tatr. Okrążając Babią Górę od południowej strony skierujemy się do granicy ze Słowacją i pokonamy część trasy po drogach naszych południowych sąsaiadów. Po słowackiej stronie tatr natrafimy na kolejne efektowne punkty widokowe oraz Park Krajobrazowy Górna Orawa. Następnie trasa pełna górskich zakrętów wiedzie nas przez kolejne malownicze miejscowości Beskidu Śląskiego takie jak: Koniaków, Istebną, Wisłę, Ustroń oraz Szczyrk z najwyższym szczytem tej partii Beskidów – Skrzycznym (m n.p.m.).
W drodze powrotnej możemy przejechać zarówno przez Bielsko-Białą, jak i pokonać inną beskidzką przełęcz – Przegibek i znaleźć się znów na początkowym odcinku trasy wzdłuż rzeki Soły.