Jura Krakowsko-Częstochowska na motorze

Nasza druga propozycja na wyprawę wynajętym motocyklem to jednodniowa rekreacyjna wycieczka po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa wiedzie głównie bocznymi drogami o małym natężeniu ruchu.

Na początku podróży poprzez wzgórza Krzeszowickie docieramy do widowiskowych ruin zamku w Tenczynku. Stąd już tylko 30 km dzieli nas od Ojcowskiego Parku Narodowego i pięknie odrestaurowanego zamku w Pieskowej Skale. W dalszej części, omijając Kraków i podróżując bocznymi drogami przez malownicze wzgórza docieramy do Wadowic, a stamtąd pod klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od tego miejsca trasa nabiera bardziej górskiego charakteru. Wiodąc wzdłuż brzegu nowego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie, do drogi prowadzącej z Suchej Beskidzkiej do Żywca. Trasę możemy zakończyć przejazdem przez przełęcz kocierską i postojem w mieszczącej się tam karczmie w luksusowym kompleksie wypoczynkowym Hotel & SPA Kocierz. W drodze powrotnej możemy skierować się przez Porąbkę lub Andrychów.
W pobliżu trasy po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdują się liczne atrakcje. Alternatywą dla tej trasy może być przejażdżka motocyklem celem zwiedzania najpiękniejszych zamków Śląska i Małopolski, wśród których część wchodzi w skład tzw. Szlaku orlich gniazd. Zaczynając od zamku w Pszczynie, przez zamek w Będzinie, Bobolicach, Olkuszu, Ogrodzieńcu, Pieskowej Skale, przez Zamek Tenczyn, aż po zamek w Dobczycach i Skawinie.
Wynajem motocykli możesz rozpocząć w każdym z powyższych miejsc. Dowieziemy je pod wskazany adres za niewielką dopłatą.